مجموعه  آناقاین شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تامین کننده زعفران خراسان رضوی مشهد

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهر زعفران در استان خراسان رضویبازار فروش زعفران درجه یک کیلویی

شهرستان های مشهد و تربت حیدریه در خراسان رضوی، به عنوان تأمین کننده زعفران مورد نیاز این استان و همچنین سراسر کشور شناخته شده است. بنا بر گزارشات ارائه شده، سالانه به طور میانگین 50 تن زعفران درجه یک در این مناطق بدست آمده که از این مقدار، 40 درصد آن در استان توزیع شده و بقیه نیز در اختیار بازار سراسر کشور قرار می‌گیرد. شهرت زعفران خراسان رضوی، نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا پیچیده است.

تامین کننده زعفران خراسان رضوی مشهد

شهر زعفران در استان خراسان رضوی

شهر زعفران در استان خراسان رضوی شهر های تربت جام، خواف و تربت حیدریه را به عنوان شهر زعفران در استان خراسان رضوی می‌شناسند. دست کم 80 هزار نفر در این مناطق، به کشت و جمع آوری این محصول پرداخته اند. از آن جا که حدود 75 درصد از زعفران مورد نیاز کشور در این مناطق بدست می‌آید، لذا این استان را قطب تولید زعفران نامیده اند.

زعفران مرغوب، در مناطقی بدست می‌آید که دارای تابستان گرم و خشک بوده و زمستانی مرطوب و متعادل داشته باشد. شهر های نامبرده، دارای بهترین شرایط آب و هوایی هستند.  کشاورزان با تجربه و متخصص، در  شهریور ماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند. کاشتن پیاز زعفران، باید کاملا ماهرانه انجام شود. در اردیبهشت نیز محصول نهایی را برداشت می‌کنند. بطور تقریبی، هر سال حدود 40 الی 60 هزار تن زعفران در استان خراسان رضوی حاصل می‌شود.

این استان، از دو روش کشت ردیفی و کشت چاله ای برای تولید استفاده می‌کند. طی سال های اخیر شیوه جدیدی برای این کار کشف شده است که آن را کشت آرمانی می‌نامند، اما به دلیل اینکه این روش، مقرون به صرفه نیست، از آن استقبال زیادی نشده است. استان خراسان رضوی، دارای کوهستان ها و بیابان های زیادی بوده و از این رو از شر موش های صحرایی و کنه ها در امان نیست. این موجودات، خطرات ایجاد آلودگی و آسیب برای پیاز زعفران را به دنبال دارند. به همین خاطر، کشاورزان هر 10 الی 12 روز پیاز ها را تحت بررسی قرار می‌دهند تا قسمت های آلوده آن را پاکسازی کنند.

بازار فروش زعفران درجه یک کیلویی

بازار فروش زعفران درجه یک کیلویی بازار زعفران مشهد، به عنوان یکی از بزرگ ترین بازار های فروش این محصول در ایران شناخته شده است. عاملی که باعث رونق این بازار شده، خالص بودن این زعفران است. بسیار با کیفیت بوده و در برابر تلاشی که برای تولید آن به کار گرفته شده است، قیمت مناسبی دارد. محصولات تازه و مرغوب استان خراسان رضوی، در اختیار این بازار قرار گرفته و پس از بسته بندی به مشتریان داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

رنگ این محصول، قرمز تیره است و تنها مقدار کمی از آن لازم است تا به غذای شما رنگ و عطر دلنشینی بدهد. زعفران این استان توانسته در میان بسیاری از محصولات رقیب، حرف اول را بزند، تا جایی که شاهد تقاضای آن از سوی کشور های دیگر هستیم.

محمد رضا باقری موحد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه  آناقاین شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید